Support functions for convex domains of finite type

被引:0
|
作者
Klas Diederich
John Erik Fornæss
机构
[1] Mathematik,
[2] Universität Wuppertal,undefined
[3] Gausstr. 20,undefined
[4] D-42097 Wuppertal,undefined
[5] Germany ,undefined
[6] Department of Mathematics,undefined
[7] University of Michigan,undefined
[8] East Hall,undefined
[9] Ann Arbor,undefined
[10] MI 48109-1109,undefined
[11] USA ,undefined
来源
Mathematische Zeitschrift | 1999年 / 230卷
关键词
Support Function; Convex Domain; Finite Type;
D O I
暂无
中图分类号
学科分类号
摘要
引用
收藏
页码:145 / 164
页数:19
相关论文
共 50 条