Pfaffian systems and Radon transforms on affine Grassmann manifolds

被引:0
|
作者
Fulton B. Gonzalez
Tomoyuki Kakehi
机构
[1] Department of Mathematics,
[2] Tufts University,undefined
[3] Medford,undefined
[4] MA 02155 USA (e-mail: fulton.gonzalez@tufts.edu),undefined
[5] Institute of Mathematics,undefined
[6] University of Tsukuba,undefined
[7] Tsukuba-shi,undefined
[8] Ibaraki,undefined
[9] 305-8571 Japan (e-mail: kakehi@math.tsukuba.ac.jp),undefined
来源
Mathematische Annalen | 2003年 / 326卷
关键词
Manifold; Radon; Grassmann Manifold; Pfaffian System;
D O I
暂无
中图分类号
学科分类号
摘要
引用
收藏
页码:237 / 273
页数:36
相关论文
共 50 条