Semiglobal boundary rigidity for Riemannian metrics

被引:0
|
作者
Matti Lassas
Vladimir Sharafutdinov
Gunther Uhlmann
机构
[1] Rolf Nevanlinna Institute,
[2] University of Helsinki,undefined
[3] Helsinki,undefined
[4] P. O. Box 4,undefined
[5] FIN-00014,undefined
[6] Finland,undefined
[7] Sobolev Institute of Mathematics,undefined
[8] 4 Koptyug Avenue,undefined
[9] Novisibirsk,undefined
[10] 630090,undefined
[11] Russia,undefined
[12] Department of Mathematics,undefined
[13] University of Washington,undefined
[14] Seattle,undefined
[15] WA 98195-4350,undefined
[16] USA,undefined
来源
Mathematische Annalen | 2003年 / 325卷
关键词
D O I
暂无
中图分类号
学科分类号
摘要
引用
收藏
页码:767 / 793
页数:26
相关论文
共 50 条